Jeśli nie Kuchnia Konfigurowalna, to co?
Tym oto przewrotnym tytułem rozpoczynamy przegląd Producentów posiadających swoją ofertę w pCon.Catalog (lub jak kto woli w zakładce “Katalog” w pCon.planner).
Czym jest Kuchnia Konfigurowalna?
“pCon” – czyli “Product Configuration”
W naszej społeczności skupionej wokół programów i aplikacji pCon, mamy nadzieję zaszczepiliśmy ideę upraszczania procesu projektowania – dzięki wykorzystaniu sparametryzowanych danych. Taka “struktura” danych jest znana już początkującym Użytkownikom pCon.planner, którzy tworzą wnętrze z wykorzystaniem edytowalnych, gotowych elementów z zakładki Start/ Elementy Pokoju. Wstawiając w ścianę przykładowo okno – widzimy szereg parametrów takich jak: wymiary obiektu, wysokość na jakiej jest umieszczony parapet, ilość segmentów, szprosów, pozycje klamek etc. W odniesieniu do konstrukcyjnych elementów wnętrza mówimy o danych parametrycznych, mówiąc zaś o meblowej ofercie Producentów – używamy terminu “dane konfigurowalne” dla wszystkich brył, których parametry możemy zmieniać – konfigurować zgodnie z logiką wyznaczoną przez Producenta. Oznacza to, że obok reprezentacji graficznej – modelu 3D- otrzymujemy wszystkie warianty produktu “zaszyte” w bryle. Zmieniając wariant podzespołów, zmienia się cena i menu dalszej edycji. Możliwe jest projektowanie z wykorzystaniem tylko i wyłącznie występujących w ofercie wariantów wykończenia (np. frontów lub tapicerki). Oznacza to, że proces projektowania pozbawiony jest błędów, nie musimy weryfikować czy dany wariant będzie możliwy do zamówienia w późniejszych etapach, gdy Klient zdecyduje się na dany produkt.
Przekonujemy do takiego uporządkowania oferty, która w jasny, klarowny sposób opowiada historię produktu. Logika danych – a więc wykluczenia opcji, stworzenie zależności, dodanie estetycznie prezentujących się tekstur, cenników, wersji językowych – obok świetnej geometrii, to coś nad czym pracujemy codziennie, tworząc dla znanych marek dane konfigurowalne.
“Kuchnia Konfigurowalna”, to nic innego niż asortyment wyposażenia kuchni z zaszytą logiką danych. Terminu zwykło się nadużywać dla naszej biblioteki – “EGR Kitchen”, obecnej do zasubskrybowania w serwisie pCon.login- serwisie, z którego Użytkownicy wersji pCon.planner PRO i ME (oraz aplikacji mobilnych) korzystają, by zamówić dane konfigurowalne od konkretnych Producentów. Użytkownicy wersji profesjonalnej mają do dyspozycji szereg narzędzi pozwalających zarządzać danymi.
Biblioteki absolutnie dla Wszystkich
W odróżnieniu od danych konfigurowalnych, o których poczyniliśmy rozległy wstęp, które to zasubskrybowane wcześniej i zainstalowane, trafiają do zakładki “Produkty” w pCon.planner PRO / ME i w profesjonalnym środowisku programu dają się na bieżąco konfigurować, oraz potrafią być niezwykle złożone, w każdej wersji programu natkniemy się na zakładkę “Katalog” prowadzący do serwisu pCon.catalog.
W pCon.Catalog cześć Producentów daje nam możliwość (zwykle uproszczonej) edycji produktów do momentu pobrania ich do środowiska programu pCon.planner. By zmienić wariant produktu wystarczy udać się ponownie do katalogu producenta w pCon.catalog.
NIE MUSISZ być nawet Użytkownikiem naszego oprogramowania (!)
Wpisz w przeglądarkę pCon.Catalog i przekonaj się, że do katalogu możesz trafić również z poziomu przeglądarki (wówczas pobrany model zapisuje się na dysku). Korzystając zaś z zakładki “Katalog” w pCon.planner, modele od razu ściągane są do Twojego projektu.
Konfigurowalne biblioteki kuchni dostępne “od ręki” ?
Przedstawiamy kilka pozycji, które mogą być interesujące z poziomu obsługi danych i projektowania koncepcji kuchni:
1.Biblioteka ASSMANN w pCon.Catalog
Użytkownika zaskoczy mnogość opcji wykończenia szafek i blatu oraz układów, jak również możliwość wyboru charakteru modeli do pobrania – jako wersji “standardowej” lub z otwartym szafkami, albo rzutów 3D lub 2D z oznaczeniami AGD do zabudowy i wymiarami.
2. Biblioteka PALMBERG w pCon.Catalog
Palmberg jest przykładem Producenta, który podpiął swoją witrynę do pCon.Catalog. Wchodząc w Katalog/ Kuchnie/ Palmberg / – od razu trafimy na stronę Producenta, a w kolejnym kroku do konfiguratora.
3. Biblioteka STALGAST w pCon.Catalog
Polski Producent, o którym w swoim czasie powstanie osobny wpis. Jeśli projektują Państwo kuchnie do profesjonalnego użytku – tu znaleźć można wszelkie wyposażenie dla gastronomii. Część danych jest w postaci konfigurowalnej, część oferty stanowią modele 3D. Szeroki zakres asortymentu konfigurowalnego znajdziemy w pCon.login.
Szukasz modeli szafek?
Zapraszamy pod ten adres >> GRANDE posiada chyba każdy wariant szafki kuchennej. Oferta skatalogowana jest w postaci modeli 3D w formacie dwg. Szafki można edytować w programie “po swojemu” poprzez rozgrupowanie i nałożenie swojej tekstury.
Gdzie po armaturę?
Oczywiście Kfa Armatura! Nasz rodzimy Producent stał się częścią zbiorczego katalogu SELECTED DESIGN w pCon.Catalog. Modele znajdziemy jako pojedyncze baterie do kuchni, baterie sensorowe i zestawy produktów z jednej rodziny, linii produktów do łazienki.
Masz swoje ulubione wyposażenie kuchni?
Zaproś Producenta do bazy pCon >> Wyślij ulubionemu Producentowi, link do naszego artykułu <<